۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1395/12/30 دولت آلمان از فناوري تشخيص گفتار براي تعيين اصالت پناهجويان استفاده مي كند
دولت آلمان از فناوري تشخيص گفتار براي تعيين اصالت پناهجويان استفاده مي كند

مقامات دولت فدرال آلمان در بخش مهاجرت و پناهندگي (BAMF) اميدوارند با استفاده از اين تكنولوژي، متخصصين لهجه ها و گويش هاي مختلف بتوانند موارد تقلب را شناسايي نموده و تعداد درخواست ها را كاهش دهند.

اين نرم افزار كه بر اساس فناوري احراز هويت صوتي مورد استفاده در بانك ها و مؤسسات بيمه عمل مي كند، با دريافت نمونه گفتار مهاجرين مي تواند لهجه و گويش آنها را ارزيابي كند. سپس مقامات مي توانند تشخيص دهند كه آيا اين فرد واقعاً از منطقه اي درگير جنگ به آلمان پناه آورده، يا از فرصت به وجود آمده سوء استفاده كرده است.

گفتنيست دولت آلمان از دو هفته ديگر، استفاده آزمايشي از اين نرم افزار را آغاز خواهد كرد و اگر همه چيز مطابق برنامه پيش برود، سيستم در سال 2018 به صورت رسمي بهره برداري مي شود. در حال حاضر درخواست پناهندگي كمتر از نصف مهاجرين به آلمان پذيرفته مي گردد، اما تقريباً 60 درصد آنها تحت قوانين حمايتي ديگر قرار مي گيرند تا به سرزمين اصلي خود تبعيد نشوند.


البته كارشناسان نسبت به دقت عملكرد نرم افزار مورد بحث و امكان فريب دادن آن نگرانند، و معتقدند BAMF بايد هنوز هم از 45 متخصص زبان شناسي خود براي اين كار بهره گيرد. اين تيم حرفه اي بر 80 زبان مختلف تسلط دارند و از سال 1998 به اين كار مشغولند.

تعداد بازدید: 7
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal