۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1396/01/31 ضعف امنيتي برخي شبكه هاي اجتماعي سازماني
ضعف امنيتي برخي شبكه هاي اجتماعي سازماني
به گزارش پايداري ملي، سيدهادي سجادي امروز در همايش سراسري مديران وزارت ارتباطات با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه امنيت فضاي تبادل اطلاعات در كشور اظهار داشت: گسترش شبكه آپا (آگاهي رساني، پشتيباني و امداد) در كل كشور يكي از مهمترين اقدامات صورت گرفته است كه در اين مراكز با جذب ظرفيت هاي دانشگاهي در حوزه امنيت اقدامات موثري صورت گرفته است.

وي اشتغال بيش از 300 نفر در دوره هاي تحصيلات تكميلي در مراكز آپا را از جمله برنامه ها عنوان كرد و گفت: اين مشاغل دانش بنيان هم اكنون در راستاي حوزه امنيت اطلاعات اقدامات موثري انجام داده اند.

سجادي با اشاره به راه اندازي سامانه هاي رصد در فضاي مجازي خاطرنشان كرد: هم اكنون بانك اطلاعاتي كل IP هاي كشور شناسايي شده است تا تمامي آدرس هاي IP كشور در صورت آلوده شدن به يك نرم افزار مخرب و يا حمله فايبري قابل شناسايي خواهند بود. در اين زمينه برنامه كاهش مخاطرات امنيتي در اين بخش ارائه مي شود.

معاون سازمان فناوري اطلاعات با اشاره به راه اندازي شبكه «هاني نت ملي» نيز تصريح كرد: در اين شبكه تمامي ويروس ها و نرم افزارهاي مخرب و بدافزارها با دو هزار سنسور قابل شناسايي خواهند بود.

وي از شناسايي چند نمونه حمله خطرناك در روزهاي اخير و رفع آن توسط شبكه هاني نت ملي خبر داد.

سجادي همچنين از راه اندازي سامانه ملي «ويروس كاو» براي اسكن كردن برنامه هاي نرم  افزاري خبر داد و گفت: تا پيش از اين از يك منبع خارجي براي بررسي نرم افزارهاي آلوده به ويروس استفاده مي شد كه اين منبع خارجي ما را فيلتر كرد. به همين دليل هم اكنون با راه اندازي سامانه ملي «ويروس كاو» 10 آنتي ويروس امكان رصد نرم افزارها را بر عهده دارند.

معاون سازمان فناوري اطلاعات از راه اندازي سامانه ملي آسيب پرداز در بهمن ماه سال 95 خبر داد و اظهار داشت: با راه اندازي اين سامانه، آسيب پذيري تمام سامانه ها در  شبكه ملي اطلاعات شناسايي و رفع مي شود. در كنار اين سامانه، يك پايگاه ملي رفع حملات و آسيب پذيري ها نيز ايجاد شده است.

وي با اشاره به راه اندازي شبكه هاي اجتماعي از سوي برخي سازمان ها افزود: بسياري از اين شبكه ها از پلت فرم امنيتي ضعيف و متوسط برخوردارند.

سجادي خاطرنشان كرد: در اين زمينه سرويس «موتوشاپ» را راه اندازي كرديم كه ريسك مخاطره در اين شبكه ها را كه برخي بيش از يك ميليون عضو نيز دارند كاهش داده و  اين موتوري براي راه اندازي شبكه هاي اجتماعي امن در مقياس متوسط است.

وي همچنين از اختصاص 30 ميليارد تومان وام در حوزه محصولات امنيتي فضاي مجازي خبر داد.
تعداد بازدید: 3
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal