۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1396/01/31 سناتور آمريكايي: برجام معاهده نيست و پايبندي به آن براي واشنگتن الزام‌آور نيست
سناتور آمريكايي: برجام معاهده نيست و پايبندي به آن براي واشنگتن الزام‌آور نيست
به گزارش پايداري ملي، ماركو روبيو سناتور آمريكايي در مصاحبه‌ با فاكس‌نيوز گفت: «اين توافق (برجام) توسط دولت قبلي انجام شده و از لحاظ حقوقي الزام‌آور نيست.  برجام هرگز مورد تأييد كنگره قرار نگرفته و معاهده نيست، بلكه يك توافق سياسي توسط دولت قبل است و اكنون دولتي جديد روي كار آمده است.»

روبيو در ادامه افزود: «بايستي شرايطي به برجام الحاق شود مانند اينكه ايران نبايد بزرگترين حامي تروريسم باشد و توسعه و ساخت موشك‌هاي دوربرد را كنار بگذارد. ضمن اينكه آنها بايد توان غني‌سازي‌شان را كاهش بدهند، اگر نگوييم كه كامل آن را كنار بگذارند.»

صحبت‌هاي اين سناتور آمريكايي در حالي است كه پيش از اين ركس تيلرسون وزير خارجه آمريكا درباره برجام گفته بود كه توافق هسته‌اي با ايران در تحقق اهداف خود شكست خورد.

تيلرسون در نشستي خبري گفت كه برجام هدف ايران براي تبديل شدن به كشور هسته‌اي را فقط به تأخير مي‌اندازد.

وي در ادامه افزود:  دوره 90 روزه بررسي برجام توسط دولت ترامپ، علاوه بر پايبندي ايران به اين توافق، رفتارهاي ايران در منطقه را هم شامل خواهد شد. بلندپروازي‌هاي هسته‌اي ايران تهديدي عليه صلح و امنيت جهان هستند. ايران در صورتي كه كنترل نشود احتمال پيمودن مسير كره شمالي را دارد.

وزير خارجه آمريكا همچنين گفت: توافق هسته‌‌اي دچار اين اشتباه شده كه با قدرتي با بلندپروازي‌هاي هسته‌اي براي مدتي كوتاه كنار آمده و سپس حل مشكل را به نسل‌هاي آينده واگذار كرده است. دولت ترامپ قصدي براي شانه خالي كردن از اين مسئوليت و واگذار كردن مسئله ايران به دولت بعدي ندارد.

تيلرسون مدعي شد: داشتن سياستي جامع در برابر ايران مستلزم اين است كه ما تمامي تهديدها را در نظر بگيريم و آشكار است كه تهديدهاي زيادي از جانب ايران وجود دارد.

از سوي ديگر سخنگوي كاخ سفيد شب گذشته اعلام كرد كه دولت ترامپ طي 90 روز آينده توافق هسته‌اي با ايران را بررسي كرده و پيشنهاداتي را درباره آن به رئيس‌جمهور ارائه خواهد داد.
تعداد بازدید: 3
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal